Dan žena

Dan žena 2022

Nisu se svi od početaka ovozemaljskog svijeta slagali da su žene divna bića. Ponajprije, smatrali su da je to manje vrijedan rod, da su muškarci znatno pametniji i sposobniji. Međutim, ti isti su se na kraju ipak složili da žene treba obožavati i u čast njima svake godine 8.3., kada se još 1909. održala komemoracija u čast žena pod vodstvom Socijalističke partije Amerike, obilježavamo Dan žena kao mali podsjetnik da i žene imaju svoju vrijednost i važnost.

Upravo zbog toga, mi žene, ne smijemo pokazivati strah ili bilo koju vrstu slabosti.  Upravo zato jer smo to mi i jer nema takvog istraživanja kojim bi se dokazalo suprotno.

Stoga je ovaj dan obilježila i naša SUMA.

Već drugu godinu za redom, nakon nedjeljne mise naše su vrijedne volonterke dijelile ruže našim Sesvečicama te im malim znakom pažnje pokušale izmamiti osmijeh na lica.

Ova aktivnost provedena je bez ikakvih donacija, već dobrotvoran rad naših vrijednih volonterki.

Ovim putem želimo čestitati Dan žena svim ženama koje nisu mogle doći po svoju ružu!

Volonteri udruge SUMA Sesvečankama dijelili ruže povodom Dana žena

Vrijedni članovi volonterske udruge SUMA dijelili su ruže svim pripadnicama ženskoga spola u centru Podravskih Sesveta. S ciljem da se taj dan dostojno proslavi, Udruga je pokrenula izradu ruža od krep papira s pripadajućoj porukom osnaživanja i osvješćivanja važnosti žena. Svakoj ženi smo izmamili osmijeh na lice, što je i bio osnovni motiv pokretanja ove ideje.