Neformalne radionice „Europa u našem selu“

Vrijednost projekta: 20,000.90 kn

Problematika: U ovom periodu je iznimno važno osvijestiti mlade o njihovoj važnosti u društvu. Razvoj malih sredina zaostaje iz razloga nezainteresiranosti cjelokupnog društva za rješavanjem nametnutih izazova. Danas, i u malim sredinama mladi imaju gotovo iste mogućnosti u odnosu na urbana područja. Resursi su pristupačni, kompetencije se mogu naučiti, no nedostaje koordinacije i usmjerivanja.

Ciljevi projekta: 1. provoditi neformalnu edukaciju kroz igre i radionice među mladima u područjima koja nisu obuhvaćena formalnim obrazovanjem (u školama) a smatraju se bitnim za poslovni i privatni život svakog pojedinca. 2. provesti radionice u području pripreme, pisanja i provedbe projekata na lokalnoj, nacionalnoj i EU razini. Dugoročni cilj je postati ambasadorom neformalnog obrazovanja kroz radionice u Hrvatskoj.

Ciljana grupa: mladi 18 – 35 godina starosti s područja općine Podravske Sesvete i susjednih općina.

Trajanje projekta: 12 mjeseci

I prije registriranja Udruge današnji su članovi provodili aktivnosti. Tijekom prvih šest mjeseci rada održano je ukupno sedam radionica kroz koncept neformalnog obrazovanja. Organizirane su tako da mladi kroz rad i razne igre uče o važnim temama u društvu. Radionice su proizašle iz inicijative Josipa i Vladimira Miloša te je ideja bila podijeliti stečene kompetencije iz inozemstva s mladima s područja Podravskih Sesveta i okolnih općina.

Radionice su započele 29. prosinca 2019. godine te su redom glasile: „Probudi kreativnost u sebi“, „Donošenje odluka“, „Mladi u digitalnom dobu“, „Govor tijela“, „Odgađanja“, „Komunikacijske vještine“ te posljednja pod nazivom „EU i mladi“

Kroz pruženo neformalno obrazovanje polaznici radionica su imali priliku naučiti vrijedne informacije i vještine koje mogu koristi u svakodnevnom i profesionalnom radu. Ovakav način obrazovanja se primjenjuje u razvijenim zemljama svijeta i smatra se najvažnijom karikom u postizanju progresivnih rezultata kod pojedinaca i društva.