“Sportski dani u Podravskim Sesvetama”

Kao što je navedeno projekat „Sportski dani u Podravskim Sesvetama“ je prijavljen u partnerstvu sa ŽNK, a gdje je ŽNK bio nositelj projekta. Za provedbu 4 sportska događaja zatraženo je 18,361.50 kn, a odobreno je 9,000.00 kn (49%). Planirani događaji su bili (1) ulični turnir u malom nogometu, (2) turnir u odbojci, (3) sesvečki maraton i (4) turnir u šahu.

Svaki događaj je primjeren za određenu skupinu ljudi. Cilj je bio uključiti raznovrsniju populaciju u sportske aktivnosti za bolje prepoznavanje važnosti sporta za svakog pojedinca.

1.   Ulični turnir u malom nogometu: cilj je bio pripremiti i organizirati jednodnevni turnir u nogometu tijekom mjeseca srpnja. Prema planiranom u natjecanje bi bile uključene osobe oba spola različitih dobnih skupina (min 15 godina).
Već tradicionalni turnir je opće prihvaćen kod mladih i starijih s područja općine Podravske Sesvete.

2.   Turnir u odbojci: cilj ovog događaja bio je popularizacija sportskih aktivnosti kod ženske populacije. Sportske aktivnosti bi bile namijenjene ženskim osobama s Područja općine Podravske Sesvete.

3.   Sesvečki maraton: cilj je bio promoviranje fizičke aktivnosti kod opće populacije stanovništva lokalne zajednice te upoznavanje s različitim mjestima u općini. Početak maratona prema planiranom bio bi društveni dom Draganci, a ruta je planirana kroz Podravske Sesvete, a završetak u Mekišu na TRC Karauli.

4.   Turnir u šahu: cilj ovog događaja je bio poticati mlade na društvene aktivnosti i tijekom zimskih mjeseci. Ovaj događaj će biti namijenjen prvenstveno djeci, a zatim mladima i starijim.

Jedini od planiranih događaja, u okviru projekta, proveden je ulični turnir u malom nogometu. Turnir se održao na dan 27. srpnja 2020. godine. Prema riječima organizatora turnir je okupio preko stotinu natjecatelja i natjecateljica te okupio oko tristotinjak ljudi na mjesnom igralištu. Voditeljica projekta bila je Ana-Marija Đipalo, a u organizaciji su pomogli Alen Dergez, Ana-Marija Bratanović, Snježana Derežić, Veronika Kirin i Lucija Šerbeđija.