„Valorizacija ruralne baštine: Kreativne zajednice u Podravini“

U sklopu projekta Valorizacija ruralne baštine: Kreativne zajednice u Podravini koji se održio od 19. do 29. kolovoza u Kući Petra Preradovića, udruga SUMA je sudionicima projekta predstavila svoje ciljeve, viziju i misiju, dosadašnji marljivi rad kao i planove za buduće projekte i događaje koji se organiziraju u svrhu poboljšanja kvalitete života u malom selu.

Glavni cilj međunarodne radionice kulturne baštine u Podravini bio je interpretirati i valorizirati bogatu materijalnu i nematerijalnu ruralnu kulturnu baštinu te umrežiti kreativne zajednice i relevantne lokalne aktere.

Udruga je imala priliku po prvi puta javno prezentirati svoj rad, pred ne samo domaćom, već i stranom publikom. Nakon zanimljive prezentacije slijedio je dinamičniji dio – raznovrsne aktivnosti upoznavanja koje su svima izmamile osmijeh na lice te oslobodile sudionike svake treme.