Lucija Šerbeđija

Aktivno volontiram od studenog 2020. godine te obavljam volontersku poziciju organizatora događaja. Samom pozicijom iniciram ideje za boljitak lokalnog društva s naglaskom na mlade, odgovorna sam osoba za provedbu planiranih društvenih događaja, pratim i nadzirem razne aktivnosti, a većina me zna kao sastavljačicu i voditeljicu naveliko nam poznatih pub quizova koje naša Udruga nudi.

Sudjelovala sam u mnogim aktivnostima, a neke od njih su: priprema tradicijskog muško-ženskog malonogometnog turnira u nogometu, prikupljanje potrepština za stanovnike mjesta stradalih u potresu, projekt „Budi kreativan/a – budi inovativan/a”, sakupljanje odjeće i obuće za potrebite na našem području, priprema zabavne radionice za djecu „Uskršnji lov na pisanice”, napisala sam članak za novine vezan za tu radionicu, a najponosnija sam na trenutni projekt na kojem sudjelujem kao voditeljica - „Idemo u prošlost, sadašnjost i budućnost Podravskih Sesveta” na kojem međugeneracijski sudjelujemo s Udrugom umirovljenika.

Kroz svoj dio vremena koji sam iskoristila na volontiranje stekla sam iskustvo i razvila sam kompetencije potrebne i korisne za aktivno sudjelovanje u društvu, osobni razvoj i osobnu dobrobit.

Zakaj volontirati? Znate onaj osjećaj ponosa i korisnosti dok napraviš nekaj dobroga i ljudi te pohvale i imaš volje da to delaš i dalje? E to vam je volontranje kod nas v Udrugi i moj razlog zakaj bih to preporučila i vama, a, uostalom, volontiranje popunjava praznine u vašem životopisu.

Budi i ti dio udruge SUMA.