Valentina Kirin

Moje iskustvo

Počela sam volontirati u udruzi SUMA na inicijativu svoje sestre Veronike. Ona već duže vrijeme volontira u Udruzi i predložila mi je da se i ja uključim. U sklopu volonterske udruge Ruka u Ruci volontirala sam s učenicima Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, tako da sam već imala iskustva s volontiranjem. Vodila sam radionice u vrtiću i to mi je bilo jedno super iskustvo. Zato se i sada uključujem u slične aktivnosti. Smatram da je volonterski rad jako bitan – on potiče promjene u društvu, aktivira ljude i daje nam osjećaj ispunjenosti i zadovoljstva koji nas gura dalje. Tijekom volontiranja u Udruzi imala sam samo pozitivna iskustva, i ono najbitnije, doživjela sam vlastito ispunjenje.

U početku sam imala tremu jer je sve bilo novo i činilo se komplicirano, no u kratko vrijeme sam shvatila da to uopće nije tako. Atmosfera je vrlo opuštena što olakšava onima koji se boje javnih nastupa da iznesu svoja mišljenja i ideje. Ta atmosfera je meni zapravo bila i najbitnija, bilo mi je vrlo ugodno na sastancima i kod razgovora s ostalim članovima Udruge. Nikad se nije osjetio nikakav pritisak ili loša atmosfera! Isto tako, fascinirala me je organiziranost, svestranost i susretljivost naših voditelja i mentora. Iako je mojem ugovoru došao kraj, ja se tek počinjem otvarati prema novim iskustvima. Smatram da je naša Udruga jedno odlično iskustvo i prilika za cjeloživotnim učenjem koja se ne nalazi tako često u našoj blizini. Zato bih željela svima koji se pronalaze u ovakvom radu, poručiti da se uključe u našu Udrugu jer bila bi šteta ne ugrabiti ovakvu priliku i iskoristiti svoje slobodno vrijeme na najbolji mogući način – volontiranjem!