Veronika Fičko

Volontiranje? Promjena? Moderan svijet? Odakle mi uopće želja za tim čarima?

Sve je počelo na poticaj moje bivše profesorice i prijateljica. U udrugu SUMA uključila sam se u siječnju upravo zahvaljujući njima. Pratila sam rad udruge na njihovoj Facebook i Instagram stranici te sam bila oduševljena idejama. Kako je vrijeme prolazilo sve sam se više zainteresirala jer smatram da treba uvesti neke promjene kako u svijetu, tako i u našem malom selu za bolji i zabavniji život mladih. Prihvatila sam njihov poziv i odlučila sam postati dio njihovog tima. U sklopu Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva koju pohađam, već sam se susrela s volontiranjem u udruzi “Ruka u ruci”. Samim time, dobila sam još više volje za volontiranjem u našem selu i s našim ljudima. Drago mi je što ova udruga podržava ideje svakog pojedinca i u njoj se ne ustručavaš biti ono što jesi. Volontiranjem izgrađujemo sebe, postajemo punije osobe, stječemo nova životna iskustva, upoznajemo nove ljude, razvijamo komunikacijske vještine, svoje slobodno vrijeme iskorištavamo na produktivan način. Uživala sam u svemu u čemu sam do sad sudjelovala jer je lijepo vidjeti nasmiješena lica i zadovoljstvo drugih koji podržavaju naš rad.

Nemoguće je – reče ponos.

Rizično je – reče iskustvo.

Besmisleno je – reče razum.

Pokušaj – prošaputa srce.

Pokušaj i ti biti dio naše priče te s nama pretvoriti da ono nemoguće postane moguće. Poslušaj svoje srce, izreci svoje želje na glas i možda se ispune. Jednog dana probudit ćeš se i više neće biti vremena da napraviš stvari koje si oduvijek želio napraviti. Uključi se i napravi ih sad! Pravo je vrijeme! Mojem ugovoru došao je kraj, no za mene još jedan veliki početak.