Zdravlje je na selu: Mladi ambasadori zdravlja u ruralnim sredinama

[NOVI PROJEKT – Zdravlje je na selu: Mladi ambasadori zdravlja u ruralnim sredinama]

👤 Nositelj projekta: SUMA – Udruga za održivi razvoj

👥 Partneri: Sustainable Vibes APS (Italija), KOINONIKI ENSOMATOSI - ASTIKI MI KERDOSKOPIKI ETAIREIA (Grčka), Mladinska zadruga Panotrip (Slovenija)

📅 1. ožujka 2024. – 31. kolovoza 2025.

💰 59.042,00 €

🇪🇺 Projekt je financiran od strane Europske unije putem Erasmus+ programa, KA154 – Aktivnosti sudjelovanja mladih

💡 O projektu

Projekt okuplja mlade, donositelje odluka i stručnjake u svrhu promicanja zdravlja i dobrobiti mladih u ruralnim sredinama Hrvatske. Želimo stvoriti platformu za mlade ambasadore (18-30 g.) iz ruralnih sredina, pružajući im mentorsku podršku, edukacije, putovanja (Italija, Grčka, Slovenija) te priliku za vođenje lokalnih konzultacija, vlastitih lokalnih projekata i online kampanje na društvenim mrežama. Veliko finale je Rural Health Youth Event (RHYE), svibanj 2025., dvodnevni događaj u Đurđevcu koji će okupiti 80 osoba i na kojemu ćemo donijeti 4 smjernice javnozdravstvenih politika za ruralne mlade (15-30 g.).

🚀 Postani i ti mladi ambasador zdravlja u ruralnim sredinama

Tražimo mlade ambasadore (18-30 g.) iz cijele Hrvatske koji su spremni napraviti razliku u svojim zajednicama. Ako ti projekt izgleda zanimljiv, prouči našu prezentaciju (https://bit.ly/ZdravljeJeNaSelu_Prezentacija) i prijavi se putem obrasca (https://bit.ly/MladiAmbasadoriRuralnogZdravlja). Prijave su otvorene do 1. travnja 2024.

💌 Za dodatna pitanja, slobodno nas kontaktiraj na udrugasuma@gmail.com

👉 Prati nas na Facebooku i Instagramu za aktualnosti i nadolazeće događaje povezane s projektom!

Zajedno možemo stvoriti zdraviju i svjetliju budućnost za mlade u ruralnim sredinama. 💚

#ZdravljeJeNaSelu #MladiAmbasadoriZdravlja #RuralnoZdravlje #EUProjekti

**Financirano sredstvima Europske unije. Iznesena mišljenja i stavovi odražavaju isključivo stav SUMA – Udruge za održivi razvoj i ne moraju se podudarati sa stavovima Europske unije ili Agencije za mobilnost i programe EU. Ni Europska unija ni AMPEU ne mogu se smatrati odgovornima za njih.