Veronika Kirin

Svoje volontersko iskustvo Veronika je podijelila u ovom kratkom tekstu:

Volontiram s kraćim pauzama od srednje škole i ovaj način provođenja slobodnog vremena postao je dio mene i onoga tko sam ja. Kad se udruga mladih pokretala u Sesvetama priključila sam se otvorenog uma i ne s pretjerano velikom vjerom da ćemo još dugo puno toga postići. Ipak, ekipa koja se okupila bila je po mnogo čemu posebna. Iza nas su se projekti i suradnje samo redale. Od druženja s najmlađima, do biciklijada, debata, kvizova, radionica… S obzirom da sam volontirala od samog početka (nekad aktivnije, nekad malo manje aktivna), imala sam prilike popratiti razvoj naše male udruge u jednu pokretačku silu. I to je ono što je mene kupilo. Raznolikost ljudi i karaktera koji se tako odlično nadopunjavaju.

Tijekom volontiranja u SUMAi svatko od nas je imao prilike izabrati u čemu želi sudjelovati, izabirati projekte te ih sam osmišljavati i voditi. Najbitnije od svega, SUMA je jedna poticajna okolina koja svakoga tjera na rast i razvoj.“